Wsporniki
Wsporniki malowane i ocynkowane
Od momentu powstania w 2008 roku nasza firma jest nastawiona na dostarczanie prostych, tanich i skutecznych rozwiązań dla budownictwa.
Rozwój rynku klimatyzacji, pomp ciepła i chłodnictwa spowodował rozwój działu wsporników w naszej firmie.
Zastosowanie
Produkowane przez nas wsporniki mogą być stosowane do montażu m.in.:
- klimatyzatorów,
- pomp ciepła,
- skraplaczy,
- agregatów chłodniczych,
- agregatów prądotwórczych,
- wentylatorów wyciągowych.
Zalety
Oferowane przez nas wsporniki zapewniają gwarancję udanego montażu prawie każdego urządzenia na zewnątrz budynku. Nie raz jest to jedyna możliwość montażu. Wymiary wsporników i ich nośność sprosta każdemu wyzwaniu.
Wykonanie
Wsporniki wykonane są z profili stalowych ze stali konstrukcyjnej S235JRH. Wsporniki spawane metodą MIG. Dzięki nowoczesnym maszynom tnącym i spawalniczym konstrukcje wykonywane są z dużą dokładnością i powtarzalnością. Wsporniki oferujemy jako malowane lub ocynkowane albo na życzenie klientów ocynkowane po wcześniejszym malowaniu. Profile stalowe wsporników zabezpieczone są przed czynnikami atmosferycznymi końcówkami plastikowymi.
Kolorystyka
Wsporniki standardowo malowane są proszkowo na kolor RAL 9016.
Zabezpieczenia powierzchni - cynkowanie i malowanie
1. OGNIOWA POWŁOKA CYNKOWA
Cynkowanie wsporników wykonujemy w Ocynkowni Ogniowej Firmy „WIŚNIOWSKI” Sp. z o.o. S.K.A. znajdującej się w Nowym Sączu.
1.1. OPIS PROCESU CYNKOWANIA
Podczas cynkowania ogniowego następuje stopniowa dyfuzja płynnego cynku w powierzchnię stali i tworzy się warstwa stopowa. Po wyciągnięciu ocynkowanego przedmiotu z kąpieli cynkowej, na górnej (zewnętrznej) powierzchni stopu pozostaje powłoka czystego cynku. Grubość powłoki cynkowej mierzy się w mikrometrach, lub podaje masę powłoki cynkowej w g/m2 . Na przykład: grubość powłoki 100μm, odpowiada masie cynku 710g/m2.
W normie PN-EN ISO 1461 podane są minimalne grubości powłok zalecane zależnie od grubości materiału, z którego wykonywane są cynkowane elementy.
1.2. WYGLĄD POWŁOKI CYNKOWEJ
Proces cynkowania cynkowania ogniowego odbywa się zgonie z POLSKĄ NORMĄ PN-EN ISO 1461. Zgodnie punktem 6.1 powyższej normy "wszystkie powierzchnie istotnie ważne na ocynkowanych wyrobach, badane okiem nieuzbrojonym lub ze skorygowaną zdolnością normalnego widzenia, z odległości nie mniejszej niż 1m, powinny być wolne od zgrubień, pęcherzy (tj. miejsc, w których powłoka cynkowa nie jest połączona z podłożem), miejsc chropowatych, obszarów o ostrych miejscach (jeśli grożą zranieniem) i obszarów bez powłoki.
Podstawowym zadaniem powłoki cynkowej jest ochrona przed korozją podłoża na wyrobie(...) Rozważania związane z estetyką lub cechami dekoracyjnymi są drugorzędne. Jeśli jednak w określonym zastosowaniu właściwości dekoracyjne są równie ważne, to zaleca się, aby wykonawca powłoki i zamawiający uzgodnili szczegóły standardowego wykończenia powierzchni, możliwego do wykonania (...) w zakresie materiałów dostępnych i stosowanych do wytworzenia wyrobu. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy wymagany standard wykończenia powierzchni wykracza poza informacje podane w niniejszym podrozdziale. Należy określić, że "chropowatość" i "gładkość" są pojęciami względnymi, a chropowatość powłok wykonywanych na wyrobach metodą jednostkową różni się od chropowatości powłok na wyrobach ocynkowanych zanurzeniowo z zastosowaniem mechanicznego wyrównania powłoki , jak np. ocynkowana zanurzeniowo w sposób ciągły blacha, rura i drut. Ustalenie definicji wyglądu i wykończenia powierzchni uwzględniającej wszystkie wymagania jest praktycznie niemożliwe.
Występowanie ciemno- jasnoszarych obszarów (np. wzór w formie siatki lub ciemnoszarych obszarów) albo nieznaczna nierówność powierzchni nie może być powodem reklamacji. Wystąpienie tzw. "białej korozji" składającej się głównie tlenku/wodorotlenku cynku, (powstałej po cynkowaniu zanurzeniowym wskutek składowania w wilgotnych warunkach) nie stanowi podstawy do reklamacji, jeżeli grubość powłoki cynkowej jest powyżej określonej wartości minimalnej.
1.3. PRAKTYCZNE SPOSOBY NAPRAWY USZKODZEŃ POWŁOKI CYNKOWEJ
Powłoka cynkowa utworzona w trakcie zanurzenia w roztopionym cynku odznacza się szczególnie wysoką odpornością na korozję i ścieranie. W przypadku uszkodzeń powłoki cynkowej, miejsca uszkodzone należy naprawić przez dwukrotne pomalowanie farbą podkładową bogatą w cynk (np. ROMI CYNK), a następnie jednokrotnie cynkiem w sprayu.
2. MALOWANIE PROSZKOWE
2.1. PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI - PIASKOWANIE
Pierwszym etapem procesu malowania proszkowego jest dokładne przygotowanie powierzchni wsporników, przeznaczonych do malowania. Powierzchnia musi zostać precyzyjnie oczyszczona z brudu, kurzu, tłuszczu, rdzy, olejów i innych zanieczyszczeń.
Stosujemy się w tym celu piaskowanie, czyli obróbkę strumieniowo-ścierną. Jest to proces mechanicznego przygotowywania powierzchni, pozwalający usunąć zanieczyszczenia nieorganiczne.
2.2. APLIKACJA FARBY PROSZKOWEJ
Na oczyszczoną powierzchnię wsporników nakłada się farbę, Powłokę proszkową następnie utwardzamy w procesie polimeryzacji. Zostaje ona poddana działaniu wysokiej temperatury, około 180-220 stopni, w czasie od 10 do 20 minut. Farba jest utwardzana w piecach konwekcyjnych.. Po ostygnięciu, które trwa od 20 do 240 minut, pomalowany proszkowo wspornik jest gotowy do pakowania.
Sposób pakowania Wsporniki pakujemy w kartonowe opakowanie.
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt:
ul. Podkarpacka 2B
38-400 Krosno